Pola Nadziei to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka. Znakiem kampanii jest żonkil, który ma przypominać o osobach chorych, cierpiących, potrzebujących naszej pomocy, naszej uwagi i zainteresowania. Ma też motywować do niesienia nadziei wszystkim chorym, również tym nieuleczalnie. Już w czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie, a kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia symbolizując kruchość i ulotność życia.
W Ostrowie Wielkopolskim pierwsze „Pola nadziei” zakwitły w 2005 r. Koordynatorem tej Akcji jest na naszym terenie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa”. Akcja przebiega w dwóch etapach: jesiennym i wiosennym. Elementem kampanii jesiennej jest sadzenie żonkili. Wiosną natomiast pola nadziei rozkwitają podobnie jak rozkwita w nas nadzieja.
Ósma edycja Niedzieli żonkilowej odbyła się 14 kwietnia br., po raz pierwszy na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim. Podczas niedzieli żonkilowej mogliśmy podziwiać program artystyczny przygotowany przez dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wysocku Wielkim, młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz młodzież z LOSO i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Program został uświetniony występami Chóru LIRA i Kapeli Ludowej ŻEGOCIANINIE. Spotkanie odbyło pod patronatem Posła na Sejm RP Piotra Walkowskiego oraz Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Piotra Kuroszczyka.
Przypominamy jednak, że główną ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. Kampania ma uczulać na problemy ludzi zmagających się ze śmiertelną chorobą.
[widgetkit id=71] |