Menu

Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /strony/nowaigoinfo3/_old/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 175

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /strony/nowaigoinfo3/_old/includes/application.php on line 536

Wtórek na podium .

Drużyna piłkarska na podium. W poniedziałek 26.10.2015 r. chłopcy z klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej.

W zawodach rywalizowały ze sobą reprezentacje: SP Gorzyce Wielkie, SP Topola Mała, SP Szczury, SP Sobótka, SP Lamki i SP Lewków. Po podziale na dwie grupy nasza piłkarska drużyna znalazła się w grupie z SP Lamki i SP Gorzyce Wielkie.

Pierwszy mecz z drużyna SP Lamki nasi zawodnicy wygrali 3-0 po bramkach Filipa Kwietnia i Michała Kaniewskiego. Drugi pojedynek, z gospodarzami turnieju, był już bardziej wyrównany, na szczęście rozstrzygnięty na naszą korzyść wynikiem 1-0. Bramkę w tym spotkaniu strzelił Filip Kwiecień. Wygrana w dwóch meczach oznaczała awans do półfinału.
W półfinale rywalami byli koledzy ze Szkoły Podstawowej w Sobótce. Wynik remisowy meczu – 0-0, oznaczał dogrywkę. Nie przyniosła ona również rozstrzygnięcia i o awansie do finału decydowały rzuty karne. Więcej szczęścia mieli koledzy z Sobótki i to oni znaleźli się w finale turnieju, dla nas bramkę zdobył Michał Kaniewski. Drużyna SP Wtórek walczyła w meczu o trzecie miejsce. Rywalami okazali się gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie już na początku drugiej połowy. Częste ataki naszych zawodników nie znalazły jednak drogi do bramki. Czas upływał coraz szybciej, a mecz dodawał coraz większych emocji, które to sięgnęły zenitu, kiedy Bartek Moczyński strzelił bramkę, dosłownie na 3 sekundy przed końcowym gwizdkiem. Również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Ostatecznie wygraliśmy rzutami karnymi 2-1, po bramkach Michała Kaniewskiego i Łukasza Wojtasika. Zdobyliśmy III miejsce w Mistrzostwach!

Kolejny raz nasi chłopcy spisali się rewelacyjnie, brawo dla nich i wyrazy uznania.