Przedszkole w Biniewie na Turnieju Wsi.
- Napisane przez iGOinfo
- Add new comment
- wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
W niedzielę 12 czerwca w Borowcu dzieci z przedszkola w Biniewie wraz z całymi rodzinami wzięły udział w Turnieju Wsi, w tym trzech przedszkoli: z Sobótki, Biniewa i Borowca.
Starszaki zaprezentowały artystyczny występ, na który złożyły się piosenki z ruchem scenicznym o przyrodzie, który zakończyły wspólnym okrzykiem: „Nie śmieć, nie brudź, szanuj przyrodę, a własne zdrowie zyskasz w nagrodę", natomiast Maluchy przypomniały rodzicom, w rytmicznych piosenkach, o wartości rodziny, że zaczyna się lato i warto spędzić je razem. Po występie trzech przedszkoli przeprowadzono sportowe zmagania w postaci pokonania toru przeszkód i przeciągania liny. Następnie dzieci obserwowały zmagania turniejowe starszych mieszkańców w: rzucie jajek do sąsiadki, piłowania drewna na czas przez strażaków, bicia piany przez sołtysów, biegu w kaloszach i w taczkach oraz występy ekip śpiewających ułożone na ten turniej piosenki o swoich wioskach: Biniewie, Sobótce, Borowcu i Górznie. Było dużo śmiechu i z dobrymi humorami kibice meczu Polaków z Irlandią Płn. na Euro2016 w piłce nożnej przeszli do strefy kibica. Wszyscy uczestniczący turnieju wygrali, ale ostateczne wyniki ogłosił dyrektor Gminnej Biblioteki w Gorzycach Wielkich i Radny Powiatowy Dariusz Pryczak, a wszystkim pogratulował Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.
Elżbieta Mikołajczyk
http://informator.osw24.pl/_old/gmina-aktualnosci/item/2235-przedszkole-w-biniewie-na-turnieju-wsi?print=1&tmpl=component#sigProGalleria9caf23f656