Bartosz Nowicki - Mistrzem Europy
- Napisane przez iGOinfo
- Comments (2)
- wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Wczoraj do domu wrócił Bartosz Nowicki - Mistrz Europy w slalomach motoparalotniowych. Zawody, które rozegrano w hiszpańskim Bornos okazały się dla Polaków bardzo szczęśliwe. Polacy zostali Mistrzami Europy!
Polska reprezentacja zdobyła w sumie pięć medali – jeden brązowy, trzy srebrne i drużynowe złoto - tytuł Mistrzów Europy.
Bartek Nowicki w klasyfikacjach był drugim najwyżej sklasyfikownym polskim pilotem, zaraz za Wojciechem Bógdałem. Indywidualnie wywalczył brązowy medal w klasie PF1. Bartosz Nowicki to 27-letni mieszkaniec Lewkowa. Od 2015 roku zawodnik kadry Polski w dyscyplinie: sport mikrolotowy – paralotnie z napędem. W lipcu ubiegłego roku zdominował II Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata w Legnicy. Zdobył złoty medal w drużynowej klasyfikacji narodowej oraz brązowy medal w sztafecie. Indywidualnie wywalczył szóste miejsce.
http://informator.osw24.pl/_old/gmina-aktualnosci/item/2239-bartosz-nowicki-mistrzem-europy?print=1&tmpl=component#sigProGalleria143996a30a
źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=9&dzialy=9&akcja=artykul&artykul=1796