Logo
Wydrukuj tę stronę

Gmina Ostrów Wielkopolski wspiera ostrowską policję

Gmina Ostrów Wielkopolski wspiera ostrowską policję

 

Gmina Ostrów Wielkopolski przekazała ostrowskiej policji narkotesty.

To skuteczne narzędzie do walki z przestępczością narkotykową. Profesjonalne testy kosztowały prawie 2,5 tysiąca złotych. Ich zakup był możliwy dzięki środkom z budżetu gminy a konkretnie z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk oraz przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Maria Bera przekazali na ręce z-cy komendanta ostrowskiej policji podinsp. Pawła Bieli narkotesty służące do identyfikacji środków odurzających i substancji psychotropowych. Narkotesty są bardzo ważnym narzędziem w codziennej pracy policjantów, a ich użycie będzie miało duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko Gminy Ostrów Wielkopolski ale całego powiatu. Narkotestery są wykorzystywane przez policję m.in.: do badania kierowców, u których przypuszcza się, że prowadzą samochody pod wpływem środków odurzających i substancji psychotropowych. Przekazane testy wykorzystane będą również dla potrzeb profilaktyki i kontroli osób podejrzewanych o przyjmowanie narkotyków. Te proste w obsłudze urządzenia, w zaledwie kilka minut potwierdzają obecność narkotyków w organizmie badanego.

W sumie narkotesty kosztowały blisko 2,5 tysiąca złotych.

źródło:http://www.ostrowwielkopolski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=9&artykul=1992&akcja=artykul

Najnowsze od iGOinfo

d