Działają już 60 lat
- Napisane przez iGOinfo
- Add new comment
- wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
W ubiegłym tygodniu Koło Gospodyń Wiejskich w Sobótce świętowało swój sześćdziesiąty jubileusz. Było wiele wspomnień, życzeń oraz gratulacji.
Koło Gospodyń Wiejskich w Sobótce powstało sześćdziesiąt lat temu. Z tej okazji w minioną sobotę, 21 kwietnia panie świętowały swój jubileusz. Uroczystość odbyła się na miejscowej sali wiejskiej. Wśród wielu zaproszonych gości byli między innymi przedstawiciele władz powiatu, gminy, organizacji lokalnych, rolniczych oraz sąsiednich kół gospodyń. Wszystkich zebranych gości oraz członkinie koła powitała Barbara Jaworska – obecna przewodnicząca. Przedstawiła historię organizacji oraz najważniejsze dokonania z minionych siedmiu lat. Dziękowała władzom lokalnym za udaną współpracę oraz wspólną realizacje pomysłów. Goście zasiedli przy obiedzie oraz słodkim poczęstunku. Zebranym umilał występ przedszkolaków z miejscowego przedszkola. Grupy dziewczynek oraz chłopców zaprezentowali wspaniałe tańce z ciekawymi choreografiami, a później skecz pt. „Randka w ciemno”, który rozbawił wszystkich do łez. Następnie uczennice ze szkoły podstawowej zaprezentowały swoje wokalne umiejętności śpiewając utwory muzyczne. W trakcie uroczystości nie zabrakło życzeń, które złożyły władze samorządowe oraz zaproszeni goście. Szczególnym momentem spotkania było uhonorowanie różami i dyplomami wszystkich kobiet należących do koła. Podczas spotkania obejrzeć można było wystawę kronik i ksiąg, które przedstawiały działalność koła przez lata. - W XXI wieku można sobie zadać pytanie: czy jeszcze jesteśmy potrzebne? Może to relikt minionych czasów i nikt już nie traktuje nas poważnie, bo może powinniśmy przestać działać? My jednak trwamy i udowadniamy, że jesteśmy potrzebne. Kiedy patrzę na nasze prace wydaje mi się, że jeszcze wiele możemy – mówiła podczas uroczystości jubileuszu Barbara Jaworska. – Mama nadzieję, że nasze KGW będzie trwało dalej, mamy młodą panią Sołtys i młode panie, które przejmą tę pałeczkę i będą kontynuować tą organizację, bo bez kobiet nie ma życia – zakończyła.
http://informator.osw24.pl/_old/gmina-aktualnosci/item/3220-dzialaja-juz-60-lat?print=1&tmpl=component#sigProGalleria5b6a8c901a