Menu

Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /strony/nowaigoinfo3/_old/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 175

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /strony/nowaigoinfo3/_old/includes/application.php on line 536

Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /strony/nowaigoinfo3/_old/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 175

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /strony/nowaigoinfo3/_old/includes/application.php on line 536

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

 

Szkoła Podstawowa im. Józefa Lipskiego w Szczurach z pełnym zaangażowaniem wzięła udział w akcji edukacyjnej, której głównym celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Przypomnienie sobie tabliczki mnożenia może być przyjemne i utrwalone w niecodzienny sposób.


W naszej szkole zabawę rozpoczęliśmy w poniedziałek 30 września. Tabliczka mnożenia towarzyszyła nam przez 5 dni nauki szkolnej. Najpierw uczniowie rozwiązywali w grupach łamigłówki matematyczno – logiczne. We wtorek dzieci ozdabiały szkołę. Na drzwiach umieszczały kolorowe liście z tabliczką mnożenia oraz rymowanki, które układały wspólnie na lekcjach. Stworzyli również matematyczne schody, dzięki którym można było przypomnieć sobie niektóre działania matematyczne. Następnego dnia, czyli w środę wszyscy bawiliśmy się w zabawę „Hasło dnia” (hasło 6*9=54; odzew 8*4=32). Na trzeciej przerwie dziewczęta z klasy VIII zaprosiły chętnych na taniec z tabliczką mnożenia. W czwartek sprawdzaliśmy tabliczkę mnożenia na sportowo. Uczniowie w dwóch grupach wiekowych uczestniczyli w grze „Piłkarz Matematyk”. Musieli wykazać się umiejętnością szybkiego mnożenia oraz celnego strzelania do bramki, co w połączeniu z presją czasu i rywalizacji było nie lada wyzwaniem.
W grupie I –IV zwyciężyli:
I miejsce Paweł Kraszkiewicz
II miejsce Magdalena Kościelna
III miejsce Sebastian Artmański

W grupie V – VIII zwyciężyli:
I miejsce Julia Kwiatkowska
II miejsce Mikołaj Brajer
III miejsce Marcel Ruda.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 4 października, tj. w piątek chętni uczniowie podjęli próbę zdobycia tytułu „EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA”. Komisje egzaminacyjne w skład, których wchodzili uczniowie klasy VIII odpytywali młodszych kolegów. Każdy, kto poprawnie odpowiedział na wylosowane zadania, zdał egzamin i otrzymał powyższy tytuł. W naszej szkole mistrzów tabliczki mnożenia było aż 38.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Gratulujemy uczestnikom dobrej znajomości tabliczki mnożenia. Zaangażowanie wszystkich i świetna zabawa to doskonały dowód na to, że matematyka może być przyjemna.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Kultura

Szkoły

Lokalne Info

Media w Ostrowie

Parafie

Znajdz nas